Le Petit Pauliat

Deel via:

Le Petit Pauliat in een notendop

Frankrijk, Auvergne, Allier

Le Petit Pauliat, gîtes en safaritenten. Een ideale plek voor gezinnen met jonge kinderen in de leeftijd t/m 6 jaar op zoek naar rust en ruimte. Een kleinschalig vakantieparadijs zoals het bedoeld is. Een bijzondere plek. Geen massa, maar persoonlijk! Kleinschalig vakantiedomein in het uiterste westen van de Auvergne in de prachtige Bocage Bourbonnais van de Allier. Op korte afstand van 'Baignade Biologique d'Herculat' en recreatiemeer Lac de Sidiailles.

  • afstand vanaf Utrecht: 830 km
  • verwarmd en omheind zwembad (4x9m)
  • op zaterdag aankomstdag heerlijke bezorgmaaltijd bij eigen accommodatie
  • op maandag-, woensdag- en vrijdagavond table d’hôtes aan de Lange Tafel op het sfeervolle terras
  • 1 gîte voor 6p, zeer ruime vakantiewoning met drie slaapkamers
  • 1 gîte voor 2+1p, volledig vrij gelegen met gigantische tuin/park
  • 2 stoere safarilodgetenten met houten frame voor 4p met privésanitair
  • alle accommodaties hebben veel privacy en eigen terras
  • geen hutje mutje, allemaal op een rijtje, haring aan haring safaritentplek
  • fantastisch uitzicht over de landerijen

Le Petit Pauliat, gîtes en safaritenten. Een ideale plek voor gezinnen met jonge kinderen in de leeftijd t/m 6 jaar op zoek naar rust en ruimte. Een kleinschalig vakantieparadijs zoals het bedoeld is. Een bijzondere plek. Geen massa, maar persoonlijk! Gelegen in het uiterste westen van de Auvergne in de prachtige Bocage Bourbonnais van de Allier.

Maak kennis met het prachtige heuvelachtige coulisse-landschap van de Bocage Bourbonnais in de Allier in het midden van Frankrijk! Le Petit Pauliat ligt bij het dorpje Treignat tussen Boussac en Montluçon en bestaat uit twee authentieke gîtes die met veel liefde en plezier door de eigenaren zelf gerenoveerd zijn. Op een prachtige plek op het domein zijn ook twee ruime 4-persoons luxe safarilodgetenten met houten frame te huur. Gîte "La Janotte" is het voormalige boerenwoonhuis (100m²), grenzend aan de mooie cour, en is smaakvol verbouwd tot een prachtige ruime 6 persoons gîte. Op 300 meter loopafstand van Le Petit Pauliat bevindt zich de 2+1 persoons gîte "Le Reynaerd" (50m²) met gigantische tuin/park en prachtig uitzicht.

Le Petit Pauliat is een ideale plek voor gezinnen op zoek naar rust, ruimte en vrijheid. Eind 2007 zijn de Nederlandse eigenaren, Sjoerd, Felicia, Anne en Noah Groenendaal, hier komen wonen.

Voor de kindere... n is het hier een paradijs! Er is een klein speeltuintje met schommels, klimtouwen, een speelwinkeltje en een glijbaan. Verder is er een speelschuur met diverse spelletjes en een heuse verkleedhoek met verkleedkist.

Er is een verwarmd en omheind zwembad van 4x9 meter. De diepte varieert van 1.10m tot 1.50m. Het terras rondom is prachtig afgewerkt met natuurstenen grote antislip tegels. Aan de voorzijde van het zwembad is een ruime houten terras waar je lekker kunt luieren in de ligstoelen of op de ingebouwde loungebank. Aan de achterzijde van het bad is een kleine ligweide.

In de directe omgeving zijn er allerlei boerderijdieren te vinden en "dieren in het wild"! Er worden regelmatig uilen, buizerds, reeën en fazanten gespot.

Accommodatie

  • Glamping
  • Bijzonder/Luxe kamperen
  • Luxe ingerichte tent
  • Huis/Gîte/Bungalow/Villa
  • Kleinschalig
  • Boerderij/Agriturismo
  • Safaritent

Faciliteiten

  • BBQ
  • Boeken
  • Broodjesservice
  • Diner
  • Gezamenlijk terras
  • Gratis WiFi
  • Hangmatten
  • Houtkachel
  • Internet
  • Jeu-de-boules
  • Kinderbad
  • Kinderbedje
  • Kinderstoel
  • Ligstoelen
  • Loungeplek
  • Meer
  • Mountainbike kaarten
  • Omheind zwembad
  • Open haard
  • Parasols
  • Privé terras
  • Speeltuin/ -ruimte
  • Spelletjes
  • Table d’hôte
  • Tafeltennis
  • Verwarmd zwembad
  • Wandelkaarten
  • Wasmachine
  • Wellness
  • Zwembad
Open in de maanden
Jun - Jul - Aug - Sept

Op 20 minuten rijden van Le Petit Pauliat bevindt zich het recreatiemeer Lac de Sidiailles. Een prachtig gelegen, groot stuwmeer met heerlijk zandstrand en ruime ligweide met voldoende schaduwplekken. Voor de kinderen zijn er diverse speeltoestellen. Je kunt er kanoën, suppen en ook waterfietsen zijn te huur.

Ook leuk is het boomklimparcours Branché Aventure. In een sprookjesachtig decor aan de oever van het meer is een enorm groot en spannend splinternieuw touwklim parcours gemaakt. Het parcours bevindt zich in en tussen de talrijke bomen. Diverse verschillende routes zoals "découverte", "détente", "bords du lac", "les crêtes" en de "rando tyro" zijn er uitgezet. Het is een spannende en sportieve activiteit. Klauterend en klimmend verplaats je je van de ene naar de andere boom. Onderweg kom je een fiets tegen en moet je via de kabel naar de andere boom fietsen. Ook een lange touwladder, diverse spannende bruggetjes, een glijbaan en klimnetten moeten overwonnen worden. Alles is super beveiligd. Aan de kleintje is uiteraard ook gedacht. Er is een heus kinderparcours uitgezet. Erg leuk en ook voor hen spannend en veilig. Ten slotte zijn er zeven lange tokkelbanen (tyroliennes géantes) over het water, variërend in lengte van 160m tot 415m! De afdalingen zijn een echte droomvlucht door dit idyllische landschap. De laatste tokkelbaan is voor de echte durfals, je eindigt hier namelijk al tokkelend naar beneden en scheert dan met je voeten door het water! Succes verzekerd!

Op 10 minuten van Le Petit Pauliat, bevindt zich het idyllische stadje Boussac. Op donderdag kun je heerlijk rondstruinen over de gezellige markt. Diverse kraampjes met streekproducten uit de Creuse en Allier zijn uitgestald op het plein rondom het Hôtel de Ville. Leuke terrasjes, winkeltjes en het prachtige kasteel maken een bezoek aan dit stadje zeker de moeite waard.

Hoe ze er gekomen zijn, is nog steeds een raadsel, maar een bezoekje aan Les Pierres Jaumâtres is absoluut een must! Op de bergrug vlakbij Toulx Sainte Croix, op 20 minuten rijden, ligt een verzameling enorme rotsen en keien systematisch neergelegd door... tja, dat is nu juist de vraag. Kinderen, en zeker ook volwassenen, kunnen hier naar hartelust klimmen en klauteren over deze reuzen van blokken. Eenmaal bovenop de blokken aangekomen word je getrakteerd op een adembenemend uitzicht over het uitgestrekte landschap. Er is ook een spannend boomtouwklimparcours aanwezig.

Er is veel te doen in de omgeving! Lees de testimonials op de website van Le Petit Pauliat er maar eens op na!

Omgeving

  • Bos
  • Dorp
  • Golfbaan
  • Heuvels
  • Kastelen
  • Meer
  • Rivier
  • Stad
  • Strand
  • Zandstrand
  • Zwembad

Activiteiten

  • Cultuur
  • Fietsen
  • Geocaching
  • Golfen
  • Kanoën
  • Klimmen
  • Mountainbiken
  • Paardrijden
  • Suppen
  • Surfen
  • Tennissen
  • Vissen
  • Wandelen
  • Waterskiën
  • Wijn proeven
  • Zeilen
  • Zwemmen
Le Petit Pauliat in de Auvergne, Frankrijk omgeving.JPG Le Petit Pauliat 30pluskids

Table d'hôtes
Eten bij de gastvrouw en -heer aan hun eigen tafel heet in Frankrijk table d'hôtes. Op zaterdag, de aankomstdag, verzorgen we een bezorgmaaltijd bij je eigen accommodatie. Op maandag-, woensdag- en vrijdagavond kun je genieten van de table d'hôtes. Op het sfeervolle terras voor het woonhuis van Sjoerd en Felicia staat de mooi gedekte Lange Tafel van Le Petit Pauliat. Felicia bereidt met veel liefde en zorg een heerlijk diner. Het menu bestaat uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht. Wijn, water, koffie en thee zijn bij de prijs inbegrepen. Zowel volwassenen als kinderen genieten samen aan tafel van al het heerlijks dat de Franse keuken te bieden heeft.

Broodbestelservice
Van het bakhuis is een knus en gezellig kruidenierswinkeltje gemaakt. Je kunt hier 's ochtends je bestelde verse stokbrood en croissants halen. De kippetjes doen iedere dag hun uiterste best om je van een kakelvers eitje te voorzien. Ook kun je hier terecht voor o.a. zelfgemaakte jam, honing van hun eigen bijen en andere (streek)producten.

De eigenaren van Le Petit Pauliat zijn Sjoerd (1971) en Felicia (1970) Groenendaal. Hun liefde voor Frankrijk zit diepgeworteld. Al van jongs af aan reisden ze samen met hun ouders door dit prachtige land. Later gingen ze hier uiteraard zelfstandig mee verder. Dit deden ze niet zo maar. Ze wilden dat op een bijzondere manier doen. In 1987 en de jaren daarna is Sjoerd een avontuur aangegaan door met Europagaai, een wildwater kajakorganisatie, vele verschillende gebieden van Frankrijk te gaan ontdekken met de kano.

Al deze jaren werkte hij, naast zijn studie aan het cios/sportopleiding, voor dit bedrijf en verzorgde als instructeur allerlei kanovakanties. Felicia is creatief, heeft haar opleiding docent tekenen/handvaardigheid afgerond en een aantal jaren gewerkt op diverse scholen en creatieve instellingen. Halverwege de jaren 90 van de vorige eeuw hebben ze samen het kanobedrijf overgenomen en voortgezet. Samen met nog 25 andere instructeurs bouwden ze dit verder uit tot één van de grootste wildwaterkajak cursus organisaties van Nederland. In deze periode hebben ze vele kanovakanties en wildwatercursussen verzorgd op diverse rivieren in Spanje, Frankrijk en andere Alpen-landen van Europa, als ook kajak/raft-expedities opgezet en begeleidt in Nepal en Afrika.

Na de verkoop van Europagaai hebben ze eind 2007 hun rugzak neergezet in een hoekje van een meer dan 30 jaar leegstaande oude boerderij in Pauliat. Ook hun kinderen Anne (1998) en Noah (2000) hadden hun koffertje bij zich met knuffel en speelgoed. Ze zochten iets authentieks zowel de woning en als de leefomgeving. En dat hebben ze gevonden! Ze wilden iets nieuws ondernemen. Zich settelen op een mooie plek. Iets opbouwen wat er nog helemaal niet was. Op een plek waar nog veel viel te ontwikkelen. Na een zoektocht zijn ze neergestreken in Treignat.

Samen met hun kinderen hebben ze alles aangepakt en verbouwd tot datgene wat Le Petit Pauliat nu is. Hun doel was en is nog steeds een fantastische vakantieplek creëren waar je je als gast onmiddellijk thuis voelt. Waar je kunt genieten van het relaxte leven op het Franse platteland. Alleen, samen, met vrienden of met je hele gezin. Zelf genieten Sjoerd en Felicia nog iedere dag van hun heerlijke plek, de prachtige natuur, van het lokale leven hier en van elkaar.

Sinds 2008 ontvangen ze onze gasten met open armen. Ze vinden het heerlijk om gasten een leuke en fijne vakantie te bezorgen. Ze zijn kleinschalig, gastvrij, gezellig, rustig gelegen, persoonlijk, liefdevol en toegewijd. Dit zijn niet hun eigen woorden maar de reacties van vele gasten en Sjoerd en Felicia kunnen zich daar helemaal in vinden.

Ze zouden het leuk vinden jullie te mogen ontvangen op Le Petit Pauliat. Dit is wat zij willen, wat ze doen, waarmee ze hun leven invullen. Tot ziens! À bientôt!

Le Petit Pauliat in de Auvergne, Frankrijk eigenaren Sjoerd en Felicia.jpg Le Petit Pauliat 30pluskids

Prijzen voor 4p vanaf:

Accommodatie
Kijk voor de tarieven op onze website www.pauliat.com
Le Petit Pauliat
Pauliat 4
03380 Treignat
Frankrijk

Tel: 0033470070885
Email: info@pauliat.com
Website: www.pauliat.com

Contact opnemen met Le Petit Pauliat

Camping Domaine La Terrasse is gelegen in de Auvergne, in het midden van Frankri...
Camping Moulin de Chaules lig in het hart van de Lot-vallei, tussen Cantal, Lot...
La Nozillière is een kleine, charmante familiecamping gelegen in Marval-Milhague...
Camping Huttopia Ars-en-Ré ligt op 50 m van het strand en 2 km van het pittoresk...
Camping Lou Passavous ligt in de "Vallee de la Blanche" op een hoogte van 1200 m...